Visual Basic programlama dili yazılım başta olmak üzere pek çok iş alanında sın zamanlarda çok sık duyulan bir kavram haline geldi. Özellikle 2000’li yıllarda oldukça popüler olmaya başlayan yazılım alanı içerisinde yeni diller ve programlar her geçen gün artmaya başladı. İlk başlarda çok zor görünen programlama ve yazılım kendisine yeni kullanıcılar çekmek için zamanla hem basit hem de kullanışlı yeni sürümler ortaya çıkardı.

Ayrıca geçen yıllar bizlere ilerleyen dönemlerde yazılımın ne kadar önemli bir yere sahip olacağını da gösterdi. Makine öğrenmesi ve yapay zekanın yanı sıra hem bilgisayar hem de mobil uygulamalar ilerleyen yıllarda çok daha önemli ve getirisi yüksek bir hal alacak. Bu yüzden yazılım konusuna uzak insanlar için de kolay öğrenilebilen ve büyük çalışmalar yapabilecekleri programlar piyasaya birer birer çıkmaya başladı.

Visual Basic İle Neler Yapılabilir?

Visual Basic ile neler yapılabilir sorusu bu programlama dili ile alakalı en çok sorulardan bir tanesidir. 2015 yılında dünya devi bir marka olan Microsoft tarafından piyasaya sürülen bu program kısa sürede oldukça popüler hale geldi. Bunun sebebi ise programın hem son derece kolay hem de yapabileceklerinin sınırının olmamasıydı. Genel olarak yazılım diline yeni merak salmış kişilere önerilen ilk program olan Visual kısa zamanda tüm dünyanın beğenisini kazanmayı başardı.

Programlama Diline Nerden Çalışılabilir?

Daha önce belirttiğimiz gibi Microsoft Visual kıssa zaman içerisinde tüm dünyada kendisinden bahsettirmeyi başarmıştı. Bu durumda beraberinde bu dilin dersini veren kişilerin de sayısının artmasına sebep oldu. Hem ücretli hem de ücretsiz olarak internet üzerinde binlerce kullanıcı bu dilin dersini vermekte. Visual Basic kodları ise kolayca anlayacağınız ve kısa zamanda rahat bir şekilde kullanmaya başlayacağınız programlardır.

Udemy üzerinden hem yerli hem de yabancı pek çok kullanıcı ücretli bir şekilde bu dilin dersini vermekte. Udemy programına benzer pek çok uygulama içerisinde de Microsoft Visual dersi veren kullanıcılar bulabilirsiniz. Eğer ücretsiz kurslar arıyorsanız ise çok fazla bakmanıza gerek yok. Online video izleme platformu olan Youtube içerisinde pek çok kullanıcı ücretsiz olarak bu programlama dilinin dersini paylaşmış durumda.

Eğer yüz yüze bir eğitim almak istiyorsanız yazılım kurslarının hemen hemen hepsi içerisinde Microsoft Visual programlama dilinin dersini bulabilirsiniz. Google arama motoruna Visual Basic indir yazarak programı ücretsiz ve çok basit bir şekilde bilgisayarınıza kurmanız mümkün. A’dan Z’ye her noktası tamamen kullanıcıların kolaylığı için tasarlanmış bu programlama dili eğer yazılım alanında yeniyseniz kesinlikle denemeniz gereken bir program. Kısa zaman içerisinde bol paralar kazanacağınız uygulamalar yapmak Microsoft Visual ile son derece mümkün.

Visual Basic programlama dili ile alakalı uzmanlar ile çekilmiş bir videolara ulaşmak için İnovasyon İçin Eğitim Vakfı resmi Youtube kanalını ve internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca yazılım ve yapay zeka ile alakalı videolara ulaşmak için Doç. Dr. Gamze Sart resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.