Neden Kodlama Öğrenmelisiniz? Faydaları Nelerdir?

Kodlamanın uzun zamandır bilgisayar ve teknoloji işleriyle uğraşan insanların tuhaf bir hobisi olarak görülüyor. Ancak birçok kişi kodlama bir serbest zaman etkinliği haline hatta bazıları için yeni bir iş alanı haline geldi.

Kodlama ve programlama kariyerleri büyük kazanç potansiyeline sahiptir.

Kodlamayı öğrenmenin en güçlü ve en belirgin çıkış noktalarından biri, kodlama ve programlama uzmanlarının oldukça büyük bir kazanç potansiyeline sahip olmalarıdır.

Kodlama yeteneği problem çözme için yeni bir bakış açısı sağlar.

Kodlama, en temel ifadesiyle, gerçekten sadece bir bilgisayara, ana hatlarıyla belirttiğiniz mantıksal yönergelere dayanarak yapması gereken bir görev atamaktır. Oldukça karmaşık görevler, temelde onları bir kez kırdığınızda daha küçük işlemlerin bir araya gelmesidir. Problem çözme konusundaki bu metodik ve mantık ağırlıklı yaklaşım, kodlama zorluğunun ötesindeki sorunları bulmak için bir nimet olabilir.

Kodlamayı öğrenmek kariyerinizde esnek hareket etmenizi sağlar.

Kodlamayı öğrenmek, kariyerinizde yeni fırsat alanları açmanıza yardımcı olabilir ve sonuçta sizi hızla değişen dijital ekonomide daha öne çıkaran bir aday yapabilir.

Kodlama Eğitimi Sertifika Programlarının Amacı Nedir?

Robotik ve Kodlama Eğitimi Sertifika Programı ile farklı alanlarda görev yapan uygulayıcılara  Kodlama ve Robotik Eğitimi konusunda teorik ve pratik boyutlarıyla bilgi, beceri ve yetkinlik kazandırmak amaçlanmaktadır.

Online kodlama eğitimi sertifika programları

Online kodlama kursları, zamanınızı rahatça kullanabildiğiniz ve kendi evinizde rahatça öğrenebildiğiniz ortamlar için harika bir seçenektir. Öğrenmek istediğiniz kodlama alanları ilgi alanlarınıza göre düzenleyebilir ve mevcut bilgi düzeyinize göre uygun kurslar seçebilirsiniz.

Pluralsight: Code School

Online kodlama kursları arasında, Pluralsight’ın sahip olduğu Kod Okulu en iyilerden biri. Site sadece harika görünmekle kalmıyor, aynı zamanda kaliteli içerik ve mükemmel bir öğrenci deneyimi sunuyor. Farklı kursların art arda ilerlemesinde size rehberlik edecek bir yol seçebilir veya bir kursa tek başınıza katılabilirsiniz.

Skillcrush

Skillcrush oldukça farklı bir online kodlama kursudur. Gerçek bir sınıf ortamındaymış gibi öğrenmek istiyorsanız, Skillcrush bu şekilde bir öğretim planı sunuyor. Kullanıcılar, üç aylık programlara kaydolurlar.

Udacity

Udacity, robotik kodlamadan tasarım teorilerine kadar günlük yaşamdaki nerdeyse her şeyle ilgili ciddi şekilde ileri düzey kurslar verir ve rehberlik sunar. Birçok ücretsiz kursu burada bulabilirsiniz. Üstelik yalnızda temel seviye kurslar değil tüm beceri seviyelerine yönelik kurslar bulmak da mümkün.

References