Da Vinci zeka oyuncakları parçaları birleştirerek yaratılan oyuncaklardan oluşmaktadır. Bir çeşit lego gibi düşünebilirsiniz. Tahta parçalardan mekanizmalar elde ediyorsunuz. Üstelik bu oyuncaklar yalnızca çocuklara hitap etmiyor yetişkinlerin de keyifle kullanabileceği oyuncaklar. Zekayı geliştirmek ve korumak için birçok yol izlenebilir. Daha önceki blog yazımız “Çocuklar için Öğrenirken Eğlendirecek Zeka Oyunları”nda ufak tüyolar vermiştik. Puzzle yapmak, legolarla oynamak zeka oyunları arasında birer alternatifken Da Vinci zeka oyunları daha farklı ve yaratıcı bir imkan sunmaktadır. Parçaları birleştirerek sonucunda bir şeyler yaratmanın verdiği üretme hissi her yaşta büyük zevk veriyor. İnsan üretince mutlu olur. Küçük şeyler üreterek mutlu olmanız için Da Vinci zeka oyunlarını önermememizin imkanı yoktu. Video oyunları oynamanın avantajlarının yanı sıra zeka oyuncakları ile oynamanın da bazı avantajları bulunmakta.

Da Vinci Zeka Oyuncakları Nedir?

Çoğumuzun Mona Lisa’yla tanıdığı Leonardo Da Vinci aslında ressam olmasının yanı sıra hem mimar, hem heykeltıraş hem de mühendistir. Da Vinci oyuncakları Da Vinci’nin üç önemli mühendislik eseriyle ilgilidir. Bu eserler köprü, mancınık ve çekiçtir. Oyun kitleri ayrı ayrı kutularda bulunur. Üç farklı mühendislik eserlerinin minyatür halini yapmanız için size fırsat tanır oyuncak kitleri. Tahta parçalarını birleştirerek köprüyü, mancınığı ve çekici oluşturursunuz. Gerekli yönlendirmelerin de içinde bulunduğu oyuncaklar düşündürürken eğlendiren zeka oyunları arasındadır.

Neden Da Vinci Zeka Oyuncakları Önerimiz?

İnovasyon için eğitim vakfı olarak temel amacımız çocukluktan itibaren çeşitli desteklerle, değişen ve gelişen teknolojiye uyum sağlayan dinamik bireyler yetiştirmektir. Da Vinci oyuncakları amacımıza hitap etmektedir. Önemli sanatçı ve bilim insanı Da Vinci’yi tanıtmasının yanı sıra yaratıcı düşünceyi aşılayan üç farklı oyuncaktan oluşur. Lego yapmanın verdiği verimle benzer olarak üretme düşüncesini aşılar. Legodan farklı olarak mühendislik harikası olan bu ürünlerin minyatürünü yapabilmek mühendislik bakış açısına sahip inovatif bireyler yetiştirmek için önemlidir. Mühendislik ürünleri teknolojinin bir parçasıdır. Geleceğin teknolojisine uyum sağlamak için bir mühendislik harikasının minyatürünü gözden geçirmek atılacak harika adımlardan birisidir.

Da Vinci Oyuncakları: Kazandırdıkları

Da Vinci zeka oyuncakları neden farklı? En değerli özelliği STEAM içerikli olmalarıdır. STEAM İngilizce kısaltması bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik olan bir kelimedir. Oyun oynarken zekayı dört farklı açıdan geliştirmek çocuk ve gençler için büyük bir kazanımdır. Bir yandan yaratıcılığı aşılarken  genel kültürü geliştirir ,diğer yandan STEAM alanına hakimiyet kazandırır. Üretken bireyler yetiştirmek için paha biçilemez oyuncaklardır. Örneğin çocuğun hangi tahtanın hangi tahta yoluyla sabitlenebileceğini görmesi ve bağlantı noktalarını anlayabilmesi matematiksel ve mühendistik bakış açılarını güçlendirecektir. Yalnızca çocuklar için değil ilerleyen yaşlardaki insanlar için de puzzle gibi parçadan bütüne gitmeyi hedefleyen tasarımıyla hafızayı koruyucu niteliğe sahip ürünlerdir.