Uyku problemi çözümü sandığınızdan daha kolay olabilir. Özellikle yoğun ve stresli bir işte çalışıyorsanız ya da önemli bir sınavın, projenin eşiğindeyseniz uyku problemleri ile karşılaşmanız kaçınılmaz oluyor. Uykuya kısa vakitler ayırabiliyorsanız ya da uykunuzun sık sık bölündüğünden şikayetçiyseniz; kısa da olsa kaliteli bir uykuya ihtiyaç duyuyorsanız kimyasal içerikli ilaçlar yerine Nova Relaxa’yı öneriyoruz.

Pandemi Süreciyle Birlikte Kaygı Problemleri Yaygın Hale Geldi

Pandemi süreciyle birlikte endişe ve kaygı problemleri son derece yaygın bir hale geldi. Uykunun en büyük düşmanlarından biri olan kaygı, uyku problemlerini de beraberinde getirdi. Stresli dönemlerde Nova Relaxa hem derin bir uyku hem de kısa sürede kaliteli bir uyku için yardımcı oluyor. Bu kısa ama kaliteli uyku sayesinde dinlenmiş olarak uyanmak ve günü daha zinde geçirmek mümkün hale geliyor. Uyku kalitesi bozulan bir insanın fiziksel ve ruhsal problemlerle karşılaşması olası bir durum… Bu yüzden bu konu büyük önem taşıyor.

Sınav Kaygısı ve Anksiyete Problemi

Aynı zamanda sınav kaygısı yaşayan öğrenciler uyku sorunları ve anksiyete problemleri yaşayabiliyor. Küçük yaştaki öğrencilerde sık görülmese de; Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na hazırlanan öğrencilerde bu problemler yaygın olarak ortaya çıkıyor.  SAT gibi önemli sınavlara hazırlanan öğrencilerde anksiyete sık karşılaşılan bir problem olarak biliniyor.

Bilinçsiz İlaç Tüketimi Ciddi Problemlere Yol Açabilir

Böyle durumlarda genellikle, zaman zaman doktor tavsiyesi dahi olmaksızın antidepresanlar ya da benzer ürünler tercih edilebiliyor. Bu tarz bilinçsiz ilaç kullanımları ciddi problemlere yol açabiliyor. Psikiyatrist tavsiyesiyle ve ciddi sorunlara yönelik olarak kullanılmadığı sürece anidepresanlar daha büyük psikolojik problemlere yol açabildiği gibi beynin kimyasını da bozabiliyor.

Sınav kaygısı, iş stresi, ailevi problemler gibi kısa dönemli bir anksiyete yaşanıyorsa, kısa dönemli bir heyecan varsa, önemli bir süreçten geçiliyorsa, uyku problemi çözümü aranıyorsa bu dönem içinde, daha besleyici, daha doğal, yaşam kalitenizi arttırabilecek yeni nesil ürünleri tavsiye ediyoruz. Nova Relaxa doğal bir ürün… Size doğadan gelen, lavantadan gelen bir çözüm sunuyor. Kısa süreli problemlerde doğal ürünlerin tercih edilmesi çok daha sağlıklı oluyor.

Kaliteli uyku herkesin hakkı… Özellikle pandemi ile mücadele ettiğimiz şu dönemlerde hem bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak hem de yaşam kalitemizi arttırmak adına uykuya olan ihtiyacımız her zamankinden fazla. Az öncede sözünü ettiğimiz gibi stresle mücadele, uyku problemi çözümü gibi konularda doktor tavsiyesi olmadıkça ilaçlara sarılmak yerine doğanın mucizelerinden faydalanabilirsiniz. NovaNutrica ürünlerine buradan ulaşabilir, sorularınız ve merak ettikleriniz için E4I ile iletişime geçebilirsiniz.